تبلیغات
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com - تاب ویژه كودكان معلول جسمی- حركتی
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com

تاب ویژه كودكان معلول جسمی- حركتی  استفاده‌كننده از ویلچر توسط یك مخترع جوان ایرانی ساخته شد.

 الهام بافقی زاده، مخترع این تاب :

 ایجاد و شرایط همبازی شدن كودكان معلول و كودكان سالم به معنای زمینه‌سازی برای ایجاد توانمندی در كودك معلول برای رسیدن به خود اتكایی و حضور در جامعه از یك سو و تغییر نگرش كودكان سالم و كودك معلول نسبت به هم از سوی دیگر است.

 پارك‌های موجود در سطح شهر این قابلیت را دارند كه به مكانی مناسب برای هر ‪ ۲‬گروه كودكان تبدیل شوند اما متاسفانه به دلایلی از جمله نامناسب بودن محیط پارك‌ها و استاندارد نبودن شیب‌ها و مسیرهای موجود در پارك‌ها مشكل دسترسی به وسایل بازی، عدم تطابق وسایل بازی موجود با توان فیزیكی كودكان معلول در حال حاضر كودكان معلول به پاك نمی‌روند.

تولید تاب ویژه معلولان اولین قدم در زمینه طراحی وسایل بازی كودكان معلول محسوب می‌شود این تاب به گونه‌ای طراحی شده كه معلول جسمی - حركتی استفاده‌كننده از ویلچر می‌تواند با ویلچر سوار تاب شود.

تاب دارای یك رمپ متحرك است كه با صندلی تاب متصل می‌شود و در دو حالت باز و بسته می‌تواند قرار بگیرد در هنگام سوار شدن، به صورت پیش فرض رمپ متحرك در حالت باز است و كودك با پشت ویلچر و به كمك چرخ‌های بزرگ وارد تاب می‌شود و پس از سوار شدن كودك، همراه كودك رمپ متحرك را به حالت بسته در می‌آورد و از طریق ضامن‌های كشویی طراحی شده بر روی رمپ متحرك رمپ را بر روی صندلی تاب قفل می‌كند.

حفاظ افقی نیز برای جلوگیری از افتادن كودك و ویلچر در هنگام تاب خوردن طراحی شده است برای ایجاد ایمنی بیشتر بر روی كفی تاب شیارهایی طراحی شده تا از سر خوردن ویلچر در راستای حركت تاب بر روی كفی تاب جلوگیری كند.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه 14 خرداد 1388 توسط دکتر کودکان
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


سرویس خبری ایدز آی آر نی نی