تبلیغات
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com - كودكان مادران زندانی به ‌هیچ وجه با زندانیان ارتباط ندارند
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com

نایب رئیس كمیسیون قضائی مجلس گفت: كودكانی كه به همراه مادرانشان در زندان حضور دارند به‌هیچ وجه با بند زندانیان در ارتباط نیستند.


فرهاد تجری :
این كودكان در مهد كودك هستند و به‌ هیچ‌وجه با محیط زندان ارتباط ندارند و در مواقع لزوم، مادران برای تغذیه و كارهای ضروری نزد كودكانشان می‌روند.
قطعاً حضور كودكان در زندان، هم آثار منفی به‌دنبال دارد و هم بار مسئولیت مدیران را افزایش می‌دهد، اما در مواقعی كه از لحاظ روحی روانی، حضور كودك در كنار مادر ضروری تشخیص داده شود، آن گاه چاره‌ای جز نگهداری كودك در كنار مادر نیست.

این یك واقعیت است كه كودكی كه در زندان به‌سر می‌برد با كودكی كه خارج از زندان و در كنار والدین رشد می‌كند، از لحاظ روحی تفاوت خواهد داشت و محیط زندان مشكلاتی برای او به‌وجود می‌آورد.
در این گونه مواقع سعی شده است، استانداردهای لازم در زمینه حفظ شئون و حفاظت محیطی در زندان رعایت شود.
درباره دلایل ساخت مهدكودك در داخل :
با توجه به شرایط روحی مادر و فرزند و عدم امكان خروج مادر از زندان، به‌ ناچار تنها راه ممكن برای حل این مشكل، ساخت مهدكودك در محیط زندان بود.

طی سال‌های اخیر، تغییرات زیادی در زندان‌ها مشاهده شده و به سمت پیشرفت و مناسب‌سازی فضای زندان حركت می‌كنیم، هرچند با محیط‌ های ایده‌آل فاصله داریم.

برخی اعتقاد دارند كه محیط زندان‌ها بیش از حد خوب است و از حالت تنبیهی به محیطی تفریحی تبدیل شده است و عده ای می‌گویند زندان آثار بازدارنده لازم را ندارد و بیش از حد خوب است، اما به اعتقاد من، باید برای مناسب سازی محیط‌های حبس كار بیشتری انجام دهیم چرا كه با محیط‌های پیشرفته فاصله داریم.
اقدامات سال‌های اخیر قوه‌قضائیه را نمی‌توان نادیده گرفت، چرا كه فعالیت‌های بسیاری در زمینه اصلاح محیط زندان از سوی قوه‌قضائیه صورت گرفت است.

 70 كودك به دلیل ارتكاب جرم توسط مادرانشان، در 13 مهدكودكی كه در زندان‌های كشور وجود دارد، نگهداری می‌شوند.
فارس

نوشته شده در تاريخ جمعه 15 خرداد 1388 توسط دکتر کودکان
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


سرویس خبری ایدز آی آر نی نی