تبلیغات
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com - اسپری بینی داروی بودسوناید
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com

اسپری بینی داروی بودسوناید (Budesonide)، قطع تنفس خفیف هنگام خواب را در کودکان تسکین می دهد.   

قطع تنفس انسدادی هنگام خواب زمانی رخ می دهد که بافت های نرم بینی و گلو تخریب می شوند و در نتیجه آن نفس کشیدن برای مدت کوتاه اما به طور متناوب در طول خواب بلوک می شود.
 
پژوهشگران در مجله پزشکی کودکان توضیح می دهند:
 «نشان داده شده است که مصرف داخل بینی داروهای کورتیکواستروئیدی، اندازه ی بافت ها را در مسیرهای هوایی فوقانی کاهش می دهد و ثابت شده است که این امر برای کودکان مبتلا به قطع تنفس هنگام خواب مفید واقع شده است».
 
دکتر لیلا خیراندیش و دکتر دیوید گزل از دانشگاه Louisville به منظور مشاهده ی آثار درمانی این دارو بر قطع تنفس خفیف، 62 کودک مبتلا به این بیماری را مورد مطالعه قرار دادند. در این پژوهش کودکان به مدت 6 هفته، هنگام خواب یک اسپری بودسوناید یا یک دارونمای غیرفعال را در هر سوراخ بینی دریافت کردند و پس از آن به مدت 6 هفته دیگر سایر درمان ها را تجربه کردند. پژوهشکران گزارش می کنند که داروی بودسوناید باعث بهبودی قابل توجهی در پارامترهای خواب شد و به همان خوبی هم اندازه ی غده ی آدنویید را کاهش داد و در بیش از نیمی از کودکان، تنفس شبانه با مصرف اسپری بینی بودسوناید به حالت طبیعی رسید. 8 هفته بعد از قطع مصرف اسپری بینی بودسوناید هنوز هم بهبودی نهایی در میزان اختلالات تنفسی و هم چنین اندازه غده آدنویید مشاهده شد. اما مصرف دارونما هیچ تغییری در اغلب پارامترهای مورد ارزیابی ایجاد نکرد.
 
نویسندگان این تحقیق نتیجه می گیرند: «این پژوهش شروع مصرف به صورت داخل بینی کورتیکواستروئیدها را در کودکان مبتلا به سندرم انسداد تنفسی خفیف، به عنوان قدم اول درمان، به شدت مورد حمایت قرار می دهد».


نوشته شده در تاريخ شنبه 16 خرداد 1388 توسط دکتر کودکان
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


سرویس خبری ایدز آی آر نی نی