تبلیغات
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com - 70 درصد از کودکان متاهل دخترند
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com

بر اساس آخرین سرشماری صورت گرفته در ایران بین 800 تا 850 هزار کودک در ایران ازدواج کرده اند که حدود 70 درصد این رقم را دختران تشکیل می دهند.

 بر اساس آخرین سرشماری رسمی در ایران و در سال 85 حدود 35 درصد یعنی حدود 26 میلیون نفر از افراد در جامعه زیر 18 سال هستند.
این درحالیست که همین آمار نشان می دهد که از تعداد این کودکان بین 800 تا 850 هزار نفر تن به ازدواج اجباری داده اند و این رقم برای کودکانی است که بین 10 تا 18 سال سن داشته اند.

این آمار همچنین بدون توجه به آمارهایی از ازدواج است که به انواع گوناگون در ایران به ثبت نرسیده است. علاوه بر آن بیش از 100 هزار نفر کودک بی شناسنامه در ایران وجود دارند که تاریخ تولد آنها و شناسایی آنها به طور کلی معلوم و مشخص نیست.
در این میان نکته قابل توجه اینست که تعداد کودکان دختر در ایران که ازدواج اجباری کرده اند یک میلیون نفر است که 7 درصد کل کودکانی که در این سن هستند را دربر می گیرد و در واقع بیش از 70 درصد کودکان متاهل در ایران دختر هستند.

بسیاری ازفعالان حقوق زنان و کودکان، موضوع ازدواج زود هنگام دختران و پسران را کمتر مورد توجه قرار داده اند. آمارهای رسمی نیزدر کشورهایی که این اتفاق روی می دهد ازدواج های زود هنگام را بعنوان ازدواج کودکان منعکس نمی کنند. 
برچسب ها: ازدواج کودکان،  

نوشته شده در تاريخ یکشنبه 17 خرداد 1388 توسط دکتر کودکان
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


سرویس خبری ایدز آی آر نی نی