تبلیغات
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com - پیشگیری از صافی کف پا با توجه به راه رفتن کودک از 18 ماهگی
کودک من(توجه : مطالب این وبلاگ به سایت آی آر نی نی منتقل شده است . www.irnini.com

 97 درصد موارد ابتلا به صافی كف ‌پا از نوع انعطاف‌پذیر بوده و در صورتی كه از كودكی اقدام شود، قابل درمان است

دكتر شاهین گوهرپی متخصص فیزیوتراپی :

 والدین باید از 18 ماهگی به بعد به نحوه راه رفتن كودك توجه كنند و در صورتی كه احساس كردند پاشنه پای كودك بدرستی روی زمین قرار نمی‌گیرد و انحنا دارد، بسرعت به پزشك مراجعه كنند.

صافی كف پا ممكن است به صورت مادرزادی و یا در دوران كودكی ایجاد شود و دارای 2 نوع سفت و انعطاف‌پذیر است .صافی كف پای سفت كه تنها 3 درصد كل موارد ابتلا به صافی كف ‌پا را تشكیل می‌دهد، با انجام فعالیت‌های فیزیكی درمان نمی‌شود.

اگر صافی كف‌ پا بموقع تشخیص داده شود، می‌توان با تجویز كفش‌های مناسب آن را درمان كرد. كف كفش نباید صاف باشد. كفشی مناسب است كه دارای پاشنه 3 سانتی‌متری باشد. قسمت جلوی كفش نباید تنگ بوده و كناره كفش نیز باید نرم و انعطاف‌پذیر باشد. همچنین افرادی كه كف‌ پای صاف دارند، باید كفشی را انتخاب كنند كه ثبات پا را حفظ كرده و مانع از پیچ‌خوردگی پا شود.

كودكانی كه دارای مشكلاتی مانند صافی كف پا هستند، معمولا دچار لنگی بوده و تمایلی به بازی كردن نشان نمی‌دهند و بیشتر ترجیح می‌دهند كه بنشینند. والدین در صورت مشاهده این علائم در كودك به پزشك مراجعه كرده تا با تجویز پزشك و تقویت عضلات كودك از طریق بازی‌درمانی، مشكل برطرف شود.

در صورتی كه صافی كف پا درمان نشود، در بزرگسالی منجر به چرخش استخوان ساق‌ پا، درد زانو و لگن و در نهایت كمردرد می‌شود.

مهر

برچسب ها: راه رفتن کودک،  

نوشته شده در تاريخ سه شنبه 12 خرداد 1388 توسط دکتر کودکان
درباره وبلاگ

جستجو

آرشيو مطالب

آخرين مطالب

نويسندگان

پيوند ها

پيوندهاي روزانه

ابر برچسب ها

آمار سايت


سرویس خبری ایدز آی آر نی نی